| MayaDaya a întrebat:

Ce facultate poti urma cand termini profilul filologie? Iar apoi, ce ocupatii poti avea in acelasi domeniu?

3 răspunsuri:
| RaZ4Ing a răspuns:

Stomatologia, O facultate de litere sau dreptul big grin Bafta

| NickiMinaj a răspuns:

Litere, limbi straine, drept, stiinte politice, geografie, psihologie...paaana mea, degeaba aveti Google-u' ala.

| X_3049 a răspuns:

Daca iti place profilul filo poti sa te inscrii la Facultatatea de Litere(lma=limbi moderne aplicate(traductologie), ll=limbi si literaturi)lma se bazeaza pe practica multa iar ll pe teoriehappy. Daca ai terminat un liceu cu un anumit profil nu inseamna ca trrebuie sa mergi mai departe(facultate)pe acelasi profil.Eu am terminat economie-contabilitate la liceu si sunt la profil filo la facultate.Important este sa faci ceea ce iti place si ce vrei pentru ca mai tarziu tu vei ajunge sa profesezi in domeniul pe care il vei termina.Bafta si o seara placuta, X