| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a întrebat:

Ce facultate sa urmeze o persoana care adora sa deseneze?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ma intreb: pictorii ca Leonardo da Vinci sau Picasso oare ce facultate au urmat?

| AvalohAlyn a răspuns:

Facultatea de Arte sectia Pictura sau Arte Plastice

| Bondarel99 a răspuns:

Cea mai buna alegere ar fi arhitectura. Dacă te duci la arte Riști sa mori de foame, adică practic nu te va angaja nimeni, vei fi pe cont propriu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea de arte plastice

| udrescuf a răspuns:

Arte plastice si de arta sau de designer.

| DorrySweet51 a răspuns:

Depinde ce domeniu preferi. E o gama larga in domeniul desenului. Daca esti tehnic poti incerca la arhitectura sau design industrial sau daca nu esti tentat de asa ceva poti incerca la sectie de grafica, design vestimentar, pictura. In cluj pentru design, pictura si moda este UAD la fel si in Timisoara dar facultatea are o alta denunire. Alegeti optiunea pentru a te orienta mai usor. Multa bafta

| Hari_Brigitta_1999 a răspuns:

Facultate de arta sau designer