| Natsuki a întrebat:

Ce facultate trebuie sa fac pentru a devin asistenta veterinara? Si in ce judete se gasesc.

Dati-mi niste injormati,cu este,ce inveti, ce materi etc

7 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Pentru a deveni asistent, nu trebuie sa urmezi facultatea de medicina veterinara. Trebuie doar sa urmezi un curs acreditat. Dupa terminarea cursului, vei primi denumirea de ''tehnician veterinar''. Uite aici un site cu detalii despre curs: http://www.cursuricalificare.ro/cursuri/61/tehnician-veterinar
Se plateste si dureaza ceva timp pana vei primi diploma. In timpul acesta, tu trebuie sa faci ceva practica. Spor la lucru!

| alex495 a răspuns:

La cluj e facultatea de medicina veterinara, probabil o fi si la Bucuresti dar stiu de cluj sigur, pai o sa faci biologie in draci si la fel ca la medicina trebuie sa ai un stomac tare, sa nu lesini in anul 2 cand incep disectiile. in primul an o sa faci ca la orice facultate baza, biologie generala, chimie, poate si matematica, informatica poate nu stiu, in anul 2 o sa fie mai multe tipuri de biologie

| georgianasiiulia a răspuns:

Ca sa fi asistent veterinara trebuie sa faci o scoala posliceala nu facultate iar scolile posliceale se gasesc in fiecare oras.

| Natsuki explică (pentru georgianasiiulia):

Multumesc.

| georgianasiiulia a răspuns (pentru Natsuki):

Te rog imi dai fundita.

| georgianasiiulia a răspuns:

Si trebuie sa stii biologia si clar trebuie sa inveti despre animale.

| lauren93 a răspuns:

Universitatea de stiinte agricole si medicina veterinara din Bucuresti
http://www.usamv.ro/programe-de-studii/