| svenhassel13 a întrebat:

Ce facultate trebuie sa faci si ce trebuie sa faci ca sa devii antreprenor "cu diploma"?

9 răspunsuri:
| goguPatent a răspuns:

A fi antreprenor inseamna sa ai o idee de afacere si sa o pui in practica.
Nu exista diploma pentru asa ceva.

Exista diplome de management care te ajuta sa pui mai bine ideea in practica, dar aia nu te face automat un atreprenor

| svenhassel13 explică (pentru goguPatent):

Da, am înțeles. Stiu asta.
Dar există Facultatea de Antreprenoriat (Faima)
Despre ea intrebam

| goguPatent a răspuns (pentru svenhassel13):

Pai cam asta spuneam si eu. Sunt facultati care te invata cum se face managementul, dar asta nu inseamna ca diploma aia isi si creeaza o afacere de succes.

| svenhassel13 explică (pentru goguPatent):

Normal, doar ca sunt obligat sa fac o facultate, deci asta mi se pare cea mai ok pentru mine

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru svenhassel13):

Facultatea aia pare inutila. Nu iti da niciun skill folositor cu care sa te poti angaja. Daca nu vii cu o idee buna de afaceri (care, apropo, poate sa apara si fara facultate), te angajeaza cine?

| svenhassel13 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Bro. Am întrebat daca știe cineva cum intri acolo, nu am cerut pareri

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru svenhassel13):

No, ok. Daca le stii tu pe toate, du-te acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scala de contabili

| Evaluator a răspuns:

Facultatea de administratie si afaceri.