| DarkShina5566 a întrebat:

Ce facultati imi recomandati in cazul in care am terminat un liceu cu profil uman? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Litere, limbi straine, comunicare, jurnalism, psihologie, sociologie, academia de politie, stiinte politice, administratie publica, drept. Fa facultatea la un profil iar masteratul pe alt profil (de exemplu jurnalism+comunicare, sociologie+resurse umane), asa ai putea avea mai multe variante de specializare pe urma si de gasit job-uri.

2 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Psihologie, fea, construcții, instalații.

| unprietenaproape a răspuns:

Nu ai nici un vis? Ce ai vrea tu sa devii in viata, nu aspiri la functii inalte? Nu conteaza la ce profil ai terminat poti alege orice facultate, asta daca inveti si te pregatesti din timp