| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultati poti sa faci dupa ce termini un liceu cu profil economic, stiu ca se poate face orice facultate, dar ceva care sa fie in legatura cu profilul si ceva joburi pe viitor din care se castiga binisor (în afară de contabilitate)?

9 răspunsuri:
| StrongHeart a răspuns:

Pai mi-ai dat intrebarea cu capcana la sfarsit,raspunsul meu era sa te faci contabil,iti vei gasi mereu de lucru si se castiga binisor, exact ce vrei tu, de ce nu contabil? E o meserie respectabila, dupa parerea mea.
Daca nu fa business si baga-te in afaceri, dar e greut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Idei: ASE - Economie Teoretică și Aplicată; Facultatea de Economie şi Administrarea Afacerilor; Facultate de Stiinte Economice; ‎

| CraciunAlex0620 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, si ce joburi as putea avea continuand aceste facultati? Sincer eu m-am gandit la finante banci...
Mersi de raspuns totuși!

| sierra1 a răspuns (pentru CraciunAlex0620):

Băncile iși restrâng activitarea directă cu clienții și prin urmare și personalul (adică la capitolul "de viitor" e rău deficitară)

| CraciunAlex0620 a răspuns (pentru sierra1):

Ok, si atunci tu ce mi-ai recomanda ca job?
Ceva din care sa se si castige binisor...

| anonim_4396 explică (pentru CraciunAlex0620):

Antreprenor, manager de franciza.

| sierra1 a răspuns (pentru CraciunAlex0620):

Deci tu vrei joburi pentru după facultatea pe care incă n-ai făcut-o?!

măcar ai intrat la liceul economic sau nu?

| CraciunAlex0620 a răspuns (pentru sierra1):

Da, sunt la liceul economic, dar nu stiu ce facultate sa urmez

| sierra1 a răspuns (pentru CraciunAlex0620):

Nu ai spus, in ce clasă?