| Michaela89 a întrebat:

Ce facultati te pot pregati pentru a lucra intr-o multinationala?

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

O multinationala poate avea nevoie si de juristi,traducatori,specialisti in comunicare,tehnologi, muncitori, economisti, personal de serviciu, telefonisti etc.Totul depinde de profilul firmei respective.

| Laura a răspuns:

De ce foloseşti cuvinte cărora nu le ştii înţelesul?

| Michaela89 explică (pentru Laura):

Pentru ca vreau sa aflu in ce consta si cum m-as putea pregati.

| Laura a răspuns (pentru Michaela89):

Ce anume? Ce înţelegi tu prin cuvântul "multinaţional"?

| Michaela89 explică (pentru Laura):

Tot ce stiu e ca lucrezi 8 ore pe zi in fata unui calculator, trebuie sa raspunzi la telefoanele clientilor care au plangeri etc... sa le prezinti anumite produse sau depinde cu ce se refera respectiva organizatie. sa ai cunostinte de limba engleza si de MS Office. nu stiu prea multe.

| Michaela89 explică (pentru Michaela89):

Hups. ocupa*

| Laura a răspuns (pentru Michaela89):

Întrebarea e ambiguă şi nu se înţelege ce vrei. Eu dacă îmi fac o covrigărie în Bucureşti şi una în Chişinău, tot firmă multinaţională sunt. Şi dacă vrei să lucrezi tot ce-ţi cer e să ştii să faci covrigi. La ce anume te referi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Multinationala care face ce?