| DarthRevan a întrebat:

Ce idei aveti de veniturile pasive? credeti ca sunt anumite metode de a face bani intr-un mod pasiv?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, banii se fac muncind de dimineata pînă seara, intr e 8 si 12 ore de muncă, nu stind pasiv si eventual dormind toata ziua, asa ar vrea toti, s ar lăsa de serviciu toti daca ar curge bani din pom.

| Holiday a răspuns:

@Cristi din Bucuresti - tipul care ignora (poate pentru ca e ignorant...)

"...banii se fac muncind de dimineata pînă seara, intr e 8 si 12 ore de muncă..."

Nu neaparat, poti munci si 3-4 ore pe zi, cu zile cand n-ai chef de munca si nu muncesti si sa castigi la fel sau mai mult decat unul care munceste 8 sau 12 ore pe zi. Oricum tendinta e sa se reduca programul de munca fie la 6 ore, fie la doar 4 zile pe saptamana, fie sa muncesti macar partial de acasa. Dupa 6 ore de munca deja devii ineficient, iar muncitul 6-7 zile pe saptamana iarasi nu este productiv, ba dimpotriva. E necesara o perioada de odihna atat fizica cat si psihica la cateva zile pentru a fi la potentialul maxim.
Nu zic, sunt si exceptii, dar rare.

| vocea a răspuns:

Multor oameni le-a intrat în cap ideea că vor să obţină venituri pasive. Au auzit ei că odată ce reuşeşti să obţii astfel de venituri eşti liniştit, nu mai este nevoie să munceşti deloc, nu mai ai nicio grijă. Pur şi simplu, tot ceea ce trebuie să faci este să trăieşti ca să poţi să te bucuri de încasarea acestor tipuri de venit.

Din punctul meu de vedere este foarte bine că oamenii au astfel de visuri. Problema este trecerea la acţiune, adică la transformarea acestora în realitate. În afară de faptul că mulţi rămân doar în stadiul de visare, mai şi află sau răspândesc informaţii greşite despre acest subiect şi nu numai.

| DarthRevan explică:

Voi nu prea intelegeti nimic.Doar va plangeti si gasiti motive ca nu ca nu. Romania de asta a ajungs unde a ajungs.Nu suntem o tara de atreprenori unde oamenii devin propri lor sefi.Majoritatea 99 % sunt angajati.

| DarthRevan explică:

Studiaza,invata,oprtunitati.Dezvoltate,dezvolta filozofia, dezvolta caracterul, fizicul, mentalitatea.Asa ajungi! Nu cum ziceti voi ca niste romani pierduti pe drum.Normal ca daca bei de revelion nu faci nimic in viata asta. Daca nu te apuci de ceva serios.Ori esti un om care toata viata vrea sa rada ori esti un om serios.Nu poti avea bani razand, doar daca te-ai nascut intr-o familie.Dar muncind ajungi oriunde, capitalismul asta inseamna.

| Valentinaldoilea a răspuns:

Toti am vrea sa lenevim si sa primim cit mai multi bani. Eventual proportional cu lenea. Exclus, nu se poate!

| rep a răspuns:

O modalitate ar fi tradingul automat un mod automat de tranzactionare a banilor

| Iustin678 a răspuns:

Incepe sa investesti banii pe care îi ai acum intr-o adacere care sa iti aduca mai multi!