| Gabitza1305 a întrebat:

Ce iesi in urma facultatii de arhitectura de interior? Ca ce te poti angaja? Cam cat castiga un arhitect de interior si este o meserie de viitor in Romania? imi puteti da niste detalii?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Amenajezi casele in interior, ca mobila, decoratiuni, culori etc. Denumirea corecta este design de interior, este o ramura a facultatii de arhitectura. Este o meserie foarte frumoasa. Viitorul si castigul depind de tine, in general este o meserie pentru liberi profesionisti, daca esti talentat ai si clienti si bani gramada, daca nu te pricepi nu te cauta nimeni, deci mori de foame.

2 răspunsuri:
| benny34 a răspuns:

Lucrator la Kaufland

| ViorelPopa321 a răspuns:

De viitor sigur nu-i