| StoianbZ1998 a întrebat:

Ce imi trebuie pentru a intra in armata romana?big grin

4 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

Vointa, stare buna de sanatate, conditie fizica, munca, munca si iar vointa.
Exista 3 metode :
1. Soldat Voluntar
2. Subofiter
3. Ofiter.
Trebuie sa urmezi una dintre Academiile Militare ( Academia Fortelor Terestre, Academia Navala Militara, Academia Aeriana Militara, Academia Tehnica Militara ).
Spune-mi cam din ce categorie ( din cele 3 enumerate de mine ) ti-ai dori sa faci parte si iti dau mai multe detalii.
Bafta!

| MotanAndrei a răspuns:

Iti trebuie:
1. Conditie fizica.
2. Dorinta.
3. Vointa.
4. Disciplina.
5. Caracter.
6. Modestie.
7. Curaj. etc Si poti incepe din clasa a9-a academia. Mai intai dai probele in mai, treci, esti elev in academia militara. Succes

| StoianbZ1998 explică:

Pai cat timp trebuie sa fac aceasta academie ca mai am 2 ani si termin scoala si as vrea ca subofitier sau ofiter dar sa pot participa in misiuni in strainatate