| Adina20 a întrebat:

Ce inseamna gucci? e o bauutura sau ce?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
14 răspunsuri:
| starmaker a răspuns:

Gucci e o companie italiana de bunuri de lux: ceasuri, haine, accesorii, ochelari, parfumuri. Vezi pe http://www.guccigroup.com/

| Deeutza_8515 a răspuns:

E o firma

| paul21 a răspuns:

Buna!
Gucci este o companie italiana care produce si comercializeaza produse de lux(incaltaminte, imbracaminte, accesorii, bijuterii...)

Sursa:http://ro.wikipedia.org/wiki/Gucci

Sper ca ti-am fost de folos! Pa, pa!

| odorash a răspuns:

Este una din cele mai faimoase branduri de accesorii si vestimentatie

| MissDelevingne a răspuns:

=)) o firma importanta de toale ...sa zic imbracaminte (sa sune mai frumos) si de parfumuri, etc.

uite aici: e la Wikipedia, enciclopedia liberă

Emblema companiei

Magazin Gucci noaptea
Gucci este o companie italiană care produce şi comercializează produse de lux. Istoria brandului a început în 1904, atunci când patriarhul familiei, Guccio Gucci, a deschis un atelier de pielărie[1]. Afacerea a început să ia avânt în 1921, considerat anul oficial de fondare a companiei[1]. Fiul lui Guccio, Aldo, este cel care a transformat atelierul într-o companie multinaţională, cu magazine în toată lumea, după moartea tatălui său, în 1953[1]. Din anul 1998, casa Gucci aparţine grupului Gucci Group, deţinut de trustul francez PPR (Pinault-Printemps-Redoute)[1].
Compania Gucci este prezentă şi în România din martie 2009, în magazinul multibrand Mengotti din Bucureşti[2].

SURSA: wikipedia.ro

deci cam asta e firma

http://www.gucci.com/int/home acceseaza asta pentru a te lamuri mai bine:)

Iti sunt aici pentru a te ajuta si sper ca ti-am fost de folos si te-am lamurit.:)

O zi frumoasa! :)

| Anonime a răspuns:

Gucci este o companie italiană care produce și comercializează produse de lux. Nu e o bautura tongue. Funditaa? xoxo

| Rozette a răspuns:

E o marca care produce mai multe lucruri. Produce parfum, sepci, genti, papuci, ceasuri de mana, ochelari de soare si geci. Daca am mai uitat vreun produs scuza-ma, in genere astea sunt produsele oferite de Gucci...

Sper ca ti-am fost de folos. Spor la cumparat!laughing

| mefree2fly a răspuns:

Gucci e o firma italiana

| MissBeer a răspuns:

Este o firma de haine si accesorii.

| frumusikasuper1000322 a răspuns:

Este o firma. Funda?

| OanaAndreea16 a răspuns:

Inseamna ca esti prostuta. :*

| mikkaella a răspuns:

Du-te frate tare ca daca nici asta nu sti esti batalaughinglaughing

| Sedativ a răspuns:

E o firma de haine, gucci!

| AndSim a răspuns:

Firma de haine, din cate stiu thinking! Haine, genti, adidasi maybe...