| nyoentox2002 a întrebat:

Ce înseamna studii medii?
La mine se pune dacă nu am dat bacul, dar în schimb am o calificare în comerț, profilul la care am fost se numește Tehnician în activități de Comerț

Răspuns Câştigător
| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Că ai absolut liceul. happy Asta înseamnă "studii medii". Funda? big grin

4 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Studii medii inseamna liceul cu bacalaureatul promovat.
Daca nu ai promovat bacalaureatul, e echivalent cu o scoala profesionala.

| nyoentox2002 explică (pentru Yuoia):

Cică studii medii înseamnă și dacă ai absolvit școala profesionala, gen la mine am și calificare ca profesie, gen e aproape la fel ca profesionala numai ca e ceva mai bun!

| Yuoia a răspuns (pentru nyoentox2002):

Cica nu. Dar vei vedea tu la angajare.

Răspuns utilizator avertizat