| DaniM24 a întrebat:

Ce licee trebuie să urmez ca să intru într-un echipaj SMURD sau în S.A.S?

P.S.: îs în clasa a8-a

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

În primul rând, un liceu militar. Dar, cel mai bine, mergeți cu părinții la inspectoratul pentru situații de urgență și cereți să faceți voluntariat, iar în același timp, primiți sfaturile necesare pentru a putea profesa.
De asemenea, medicina, după liceu trebuie urmată!
Dar, repet mergeți la ISU, unde veți primi toate răspunsurile!

3 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Pentru SAS ai nevoie de bac si de cel puțin scoala de subofițeri a poliției.

| Osneros a răspuns:

Poti lucra la SMURD cu postliceala sanitara.

| WYG a răspuns:

Un liceu la care inveti romana. Funda?