| DaniM24 a întrebat:

Ce liceu și ce trebuie să fac după liceu ca să intru în Jandarmerie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este bine sa faci liceul pe un profil de filologie sau stiinte sociale, te va ajuta la admitere.
Dupa obtinerea bacalaureatului poti sustine admitere la Facultatea de Jandarmi (pentru ofiteri) din cadrul Academiei de Politie sau la scoala de subofiteri de jandarmi.

| DaniM24 explică (pentru Ioandelasal):

Si pot iesi pe interventie?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru DaniM24):

Dupa terminarea scolii vei fi repartizat in functie de locurile libere, media de absolvire si preferinta.