| anonim_4396 a întrebat:

Ce liceu si facultate ar trebui sa urmez daca vreau sa devin farmacista?

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu are importanta liceul. Facultatea e ceea ce conteaza. Trebuie sa urmezi Universitatea de Medicina si Farmacie.

| inna a răspuns:

Profilul Stiinte ale Naturii, Facultatea de Medicina.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Te avantajează un liceu cu profil biologie sau chimie, iar apoi Facultatea de Farmacie.

| sandulache a răspuns:

Eu din cate imi aduc aminte trebuie sa faci poslicianul de 3 ani de zile si devi si asistenta si farmacista.bafat

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Mai importanta este facultatea, caci de ea depinde profilul. Trebuie sa urmezi, desigur Universitatea de Medicina si Farmacie.

| wonderbra a răspuns:

Liceul cam poate fi de oricare. Facultatea de Farmacie iti da dreptul sa fi cu adevarat farmacista.

| shineofblood a răspuns:

Profilul Stiinte alea naturii si mai apoi Facultatea de Farmacie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu ce nota trebuie sa intru la facultata de farmacie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai putea urma un liceu sanitar, mai faci niste cursuri un an sau doi nu stiu sg sh dupa iesi direct farmacista...

| BlackButterfly a răspuns:

Poi si eu as vrea sa marg tot pe domeniul asta.La liceu poti sa intri la profilul de stiinte ale naturii... dar nu conteaza neaparat. Apoi poti sa faci postliceala de asistent farmaceutic sau Facultatea de Medicina.