| Filip_Stefania_1983 a întrebat:

Ce liceu trebuie ca sa pot intra la medicina legală pe ce profil si sa-mi spuneti si cum se numeste liceul.
Va rog frumos repede

Răspuns Apreciat de Editori
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ca sa faci medicina legala si sa devii medic legist, trebuie sa termini facultatea de medicina generala si apoi sa iei rezidentiatul intre cei mai buni (de preferat sa fii in primii 100 din tara). Poti face absolut orice profil de liceu, dar te va ajuta mai mult profilul de stiintele naturii. Cat despre liceu, du-te la cel mai bun care iti este accesibil.

1 răspuns:
| Samariteanul a răspuns:

Neaparat profilul stinte ale naturii sau bio-chimie'' pentru realiza ceea ce doresti