| anonim_4396 a întrebat:

Ce limbi straine se studiaza la facultatea de economie si administrarea afacerilor Craiova in decursul celor 3 sau 4 ani? Se studiază si germana?

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu, doar Engleza si franceza.

| anonim_4396 explică (pentru MihaiNicu23):

Dar pe site este planul de invatamant iar in anul 1 se studiază limba straina 1 si 2 iar in anul al doilea se studiaza limba straina 3. Ce reprezinta limba străină 3? Presupun ca lb 1 este engleza si lb 2 este franceza nu?

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate fi ceva facultativ, o limba straina in plus dar fiind doar un an nu poti invata mare lucru, e doar o ataie de cap in plus pe langa materiile destul de grele de la economie.

| anonim_4396 explică (pentru MihaiNicu23):

E chiar atât de greu ca eu acum sunt pe filologie?

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Celellte materii in afara de limbile straine da sunt mai grele, vei vedea cam cat sunt cand vei vrea sa dai examen de admitere la acea facultate.

| anonim_4396 explică (pentru MihaiNicu23):

Nu se intra cu media de la bac?

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din cate stiam eu cu examen de admitere, la facultati precum istorie si geografie se intra doar cu media bac.

| anonim_4396 explică (pentru MihaiNicu23):

Dar fratele meu a intrat la facultate anul trecut pe ceva in legatura cu protectia consumatorului, iar aici a facut matematica si chimie destul de multa ( tot pe filo a fost ) si a intrat doar cu media de la bac fara alt examen.

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da dar la economie si administrarea afacerilor e altceva nu peste tot e de ajuns bac-ul.

| anonim_4396 explică (pentru MihaiNicu23):

Mulțumesc pentru raspunsuri.

11 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Admiterea pentru ciclul de studii uni- versitare de licenţă, învățământ cu frecvență, se organizează pe domenii de licență, prin concurs de dosare, pe baza următoarelor criterii:

- Media generală de admitere, reprezentată de media de la bacalaureat (100%);
Se pare ca nu mai sunt studenti de se intra doar cu media Bac acum 2-3 ani nu era asa, am gasit asta pe site-ul facultatii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Engleza și franceza