| anonim_4396 a întrebat:

Ce loc de muncă i s-ar potrivi unui om puțin mai leneș și care nu e foarte sociabil? Sa fie cat mai bine plătit evident.

15 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Un loc de munca bugetat, nu degeaba se spune de statul la Stat.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Nu am decât liceul terminat. Nu am nici o calificare decât un atestat de paza. La paza nu se prea plătește, am patit-o cu unu'

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Si la organismele de stat este nevoie de paza.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Portar la sanatoriul de nebuni.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Nu nu îți cedez ție postul laughing

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai cum să mi-l cedezi mie. Dacă tu ai fi portar acolo, eu aș fi înăuntru.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Nu vrei sa fi tatăl meu? happy

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adică să am ceva cu mămica ta? (Ce urât din partea mea!).
Hai să dăm la pace!

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

E în mormânt, daca vrei îți pot face cunoștință laughing
M-am saturat de familia mea și vreau un tata, adică caut un tata big grin că stau singur mereu și mi urathee hee Nevasta nu caut că sunt sarac deocamdată.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Rog scuze.

| Mosotti a răspuns:

Gardian la puscarie, sal mai mare, nu faci nimic, nu trebuie sa stii mare lucru, nu e nevoie sa fi asa prea sociabil, ci te ocupi de cererile detinutilor, insotire unde treaba vb strictul necesar, chiar nu se recomanda sa te tragi de sirete cu ei.

De preferat la maxima siguranta sau grad sporit de risc (GSR), ca acolo chiar nu faci nimic, nu la deschis si semideschis.
Ca la GSR sau maxima, usile stau inchise si mai rar cere cineva ceva, la deschis si semideschis toate usile is deschise si e mai balamuc.

Sau bodyguard la magazine dar sal e mai mic, insa te angajezi mai usor, la parnaie trebuie sa faci ceva scoala nu stiu de care, sau nu, nu stiu exact.

Sau un job unde ti se cer cunostinte si trebuie serios sa stii sa faci ceva, programator, contabil, functionar bancar.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru DracuIa):

Deținuții aia au cunoștințe în afara și sigur o mierlești daca bati pe unul șmecher,pușcăriile nu mai sunt ca pe vremuri,unii au net la dispoziție,au de toate, ba chiar mănâncă mai bine decât noi, nu mă refer la ăștia ce sunt închiși la noi in Romania ci pe Germania sau altele, imediat trimite săgeți sa te caute, și nu trimite fraieri. Și în afara poți să îl vezi pe unul care nu dau 2 lei pe el dar sa aibă neamuri cu influență mare, sa aibă relații, nu e bine sa subestimezi pe nimeni, chiar și un prost îți poate face buzunar la gat daca nu mai are ce pierde. Acum daca bati unu vin 10 pe tine că așa sunt bombardierii in ziua de azi, șmecheri cu parfum de dama

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru DracuIa):

Pai da, e un job ok ala de la puscarie, dar nu ai voie sa caftesti detinuti in ziua de azi, dar e un post f bun, doar ca lucri in schimburi, insa in rest e f bine, ca pana la urma tot tu faci legea acolo intr-un fel sau altul.
Daca mirosi o bataie (se zice ca se da un interval) poti sa intri in celula sa zici "beeei, gata...", chiar si asa de distractie daca vrei.

Desi la deschis si semideschis celulele au usile deschise, poti intra cand vrei, insa nimeni nu iti poate spune sa nu intri.
Pana sa ceara vreun detinut ceva, te joci pe tel, stai de vb cu colegii, n-ai treaba.
Plus ca sal e mai mare ca na, se zice ca ai risc, insa daca stii sa te comporti si cu detinutii, nu risti nimic.

Daca ai smecheri cu bani pe sectie, iti da si tie ceva uneori sa te porti mai asa si asea. Poate le mai iei ceva de la magazin din afara si plateste mai mult ca afara dar mai putin decat in parnaie (unde preturile is si de 3 ori mai mari ca in afara).
Cu alte cuvinte e un job unde matale cam esti sefu chiar daca nu ii bati.

Nu trebuie sa ai facultati, sa ai nu stiu ce cunostinte, experienta, sa stii multe, si asa mai departe.
Doar sa ai ceva pila sa te bage si sa faci scoala aia care se cere unde iti dai seama ce "carte" se face acolo.
La profesionala mai inveti ceva ca trebuie sa stii, aici ce dracu sa stii?
"sefuuuu, ma doare maseaua, adu si mie ceva te rog".
"vreau la comandant sefu, te rog du-ma".
"ai ma sefu zi-le si tu la veselari (asa se numesc aia care aduc ghiumurile cu mancare adica recipientele unde e mancarea) sa-mi puna si mie mai multa mancare, te rog eu".
"ai ma te rog eu sefu mai lasa-ma 5 min la telefon ca am problema in familie...".

Cam asta trebuie sa stii sa faci. Nici daca e un scandal nu prea te bagi daca nu vrei, ca aia din celula nu bat in usa, isi rezolva intre ei treaba.
Iar daca...e mai groasa..chemi mascatii si rezolva baietii repede totul, fiecare parnaie are mascati zi si noapte pentru interventii.