| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Ce medie mi-ar iesi de admitere la liceu?
Clasa 5: 8, 53
6: 8,65
7: 8,12
8: 8,5

Examen romana 8
Mate: 7

Si este o medie buna? Stau in Ploiesti cam la ce liceu intru?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Măi Găbiță, ai vreo jde... intrebări pe tema asta. Ghicitoarea Hortensia ți-ar putea răspunde.
Decât să pierzi vremea cu d-astea (ce salariu voi avea dacă intru la liceul cutare și dacă termin liceul cutare și dacă fac facultatea cutare...) mai bine pune mânuța pe carte cât mai e vreme poate iei și tu o notă onorabilă la admitere

| Gaby212 a răspuns:

Foarte slab...

| WhatABeautifulDay a răspuns:

MA= 0,2 × ABS + 0, 8 × EN

unde:

MA = media de admitere;
ABS = media generală de absolvire a claselor a V-a – a VIII-a;
EN = media generală obținută la evaluarea națională susținută de absolvenții clasei a VIII-a

Media ta generala: 8, 45
Media examenelor: 6, 5

Medie admitere:
0, 2×8.45 + 0, 8×7, 5=7, 69

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru WhatABeautifulDay):

Este medie buna sau ok?

| WhatABeautifulDay a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

E cam mica.