| anonim_4396 a întrebat:

Ce meserie are o femeie care zice ca e colega cu aia din politie si poarta o uniforma bleumarin? In afara de agent de paza.

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Poate ma insel, stiu numai din cultura mea generala
dar
"colegi" cu politia sunt numai jandarmii
restul, (ce a scris anonimg) nu sunt "colegi"

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Agent de politie sau Ofiter de Politie!
Terminand Scoala de Agenti de Politie Vasile lascar - campina:
https://www.facebook.com/....../photo.php

Uite aici cate fete frumoase termina o asemena academie de Politie:
https://www.facebook.com/......media/set/

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Nu e politista. A zis ca e colega cu cei din politie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci este ofiter de securitate, sau cine stie ce alta functie are.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Posibil.

| anonimg a răspuns:

Uniforma asemănătoare se mai găsește în cadrul transporturilor feroviare (CFR), jandarmerie, marină, aviație; bineînțeles cu ceva diferențe. Și fiecare acționează/are putere în sfera lor de activitate.
Mai așteaptă răspunsuri că trebuie să mai fie și altele chiar mai bune.