| anotimp2 a întrebat:

Ce meserie e mai de viitor? Medic chirurg sau inginer IT?

Răspuns Câştigător
| hummer24 a răspuns:

Amandoua sunt banoase, dar avocatii de top castiga mult mai mult, inginerii IT din Romania castiga 2000 -3000 euro luna, Chirurgii castiga cam tot atata, in Germania castiga 10.000 sau 15.000, esteticienii castiga iarasi pana la 25.000 sau chiar mai mult, important e sa fii cel mai bunwinking

12 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Amândouă, dar ca să fii bun, trebuie să înveți serios!

| Geo_5638 a răspuns:

Fate agent imobiliar vei cistiga ogramada de bani daca te duce capu. FUNDA?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele sunt si vor fi intotdeauna de viitor.

| Francesca17 a răspuns:

Buna!
Eu cred ca Inginer IT love struck! Fiindca doctorii chirurgi le-a taiat mult din salarii happy!
Fundita :*?>

| dianaandra1467 a răspuns:

Daca esti medic ajuti multe persoane si ai succes.Dar daca esti inginer It, ei.nu zic ca nu e bine.Dar iti da o suma prea mica si te murdaresti, etc... Sper ca am ajutat

| Aida_3174 a răspuns:

Inginer IT

| AnonimD a răspuns:

Medic chirurg

| Someone_9716 a răspuns:

Regret sa te dezamagesc dar pentru medicina iti trebuie chemare si daca te gandesteti la partea materiala nu esti de medicina. Dc? Gandeste-te 6 ani facultatea + inca vreo 6 rezidentiatu cu salar de nimic, asta daca nu pleci dincolo sa il faci. Ca medic poti castiga frumos pe la 40 de ani.

| anotimp2 explică (pentru Someone_9716):

Nu ma gandesc la partea materiala(desi asta e un mare dezavantaj; sa nu fii pe picioarele tale), dar nu stiu... simt ca ma atrage meseria asta...dar stiu foarte bine si matematica.Nu stiu ce sa aleg crying.Pt. a deveni medic internist, nu merita. dar pentru chirurgie merita. Daca asa ar gandi toti, atunci n-ar mai fi studenti medicinisti.straight face. Esti student/studenta?

| Someone_9716 a răspuns (pentru anotimp2):

Hey...uite anul acesta sunt si eu studenta la MG big grin, astept cu nerabdare.Si eu imi doresc sa fac chirurgia, mai exact cea pediatrica, dar...o sa stim ce o specializare alegem in momentu in care le vedem pe toate. Niste doctori ( chirurgi) mi-au spus sa renunt la chirurgie pentru ca nu e pentru femei si nu pentru ca nu suntem capabile ci pentru ca oameni nu au incredere in noi.Doooh oh go on sper ca totu sa iasa ok.big grin

| Frumusika_5041 a răspuns:

Ce vrei? nu noi facem aceste meserii.asa ca tu trebuie sa alegi...

| somebody_5944 a răspuns:

Hmmm inginer IT computerele deja au acaparat lumea