| anonim_4396 a întrebat:

Ce meserie poti avea ca sa ai o viata interesanta?

17 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Mie mi se pare foarte interesant si foarte placut sa fii profesor.

| supadeceapa a răspuns (pentru AFR81):

Asa zicea un prieten, s-a lasat dupa un an. laughing

| Catrice a răspuns:

Actor xxx.
Terorist.
Criminal în serie.

| OldSoul a răspuns:

Actor.

| Sn4k3 a răspuns:

Orice meserie in care faci multi bani, dupa poti sa tii-o faci singur interesanta. Cauta si tu pe google.
De exemplu:
https://www.trade-schools.net/articles/fun-jobs-that-pay-well.asp

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Gândește-te ce înseamnă pentru tine interesant. Eu aș vrea să am o viață activă de tip jurnalist, dar n-am suficientă energie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parlamentar. Minti, zici ca faci si nu faci...devi antipatic in spatiul public, oamenii te injura si blesteama, tie nu iti pasa. Interesant, nu?

| sweetys a răspuns:

Marinar sau angajat pe vas de croaziera. Salvamontist. Scafandru. Pilot. Depinde la ce te referi cand zici viata interesanta.

| wpetterssone a răspuns:

Nu înțeleg ce înseamnă viață interesantă, însă dacă ție îți place un anumit domeniu, excelează acolo.

| Uvox a răspuns:

A..ginecolog? happy
Depinde de fiecare, depinde ce iti face placere.

| Quassaar a răspuns:

Viața interesantă ți-o faci singur, nu meseria pe care o alegi.

| elcosmin a răspuns:

Geolog, ghid turistic, sofer pe tir laughing

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! Dresor de lei, sofer pe ambulanta, scriitor, marinar, inginer, manelist (desi s-ar putea sa se mai aleaga cu bataie daca stii ce zic), astrolog, actor de filme pentru adulti si cea mai tare dintre toate... tipu' ala care conduce masina aceea de spala podeaua din mall.

| anonim_4396 explică (pentru Yee):

Oke, oke

| UnTipObisnuit a răspuns:

Meseria care te face sa simti ca traiesti aka, meseria in concordanta cu pasiunea ta.

Mie mi se pare, ca o meserie pentru o viata interesanta ar fi:
-Profesor de fizica la o universitate
-Astrofizician etc