| painkilleeer a întrebat:

Ce meserie poti sa ai daca termini facultatea de drept in afara de avocat si judecator?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ca profesii juridice poti sa fii judecator, procuror, avocat, notar public, consilier juridic, mediator sau secretar de consiliu local (la toate unitatile administrativ-teritoriale).

| KodrutZ a răspuns:

Notar, shaormist, sofer de taxi, maturator, instalator si alte alea.

| BiuL a răspuns:

Notar, procuror, jurist, criminalist, broker, consilier juridic.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu vreau sa-ti tai elanul, dar la liceul la care am fost eu, una dintre femeile de servici avea dreptul facut rolling on the floor Majoritatea lucreaza la birouri notariale, ca sa ajungi avocat am inteles ca e foarte greu, spagi mari pentru practica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Notar public!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jurist, notar public, grefier, secretar la primarie.

| ToaderAndrei a răspuns:

Multe.
Avocat. e cel mai bun!

| Coco_Mikutza_1988 a răspuns:

Primar
notar
politist
instalator
postar

| Shafters_Artick_1991 a răspuns:

Politie,criminalistica,consultanta,detectiv ai de ales, sunt ramurile care la alegi acolo, dar nu alege consultanta daca nu ai o minte agera si nu ai rabdare.