| DrA a întrebat:

Ce meserie va doreati cand erati mici? Si in ce masura se potriveste cu ocupatia voastra din prezent?

Răspuns Câştigător
| evostyle7 a răspuns:

Vroiam sa ajung mecanic de locomotiva, mi-a placut si inca imi place sa calatoresc cu trenul. Pe urma am mai crescut si mi-am dorit sa devin alpinist ( si intr-o oarecare masura am reusit, dar pastrez aceasta activitate ca pe un hobby pe care il practic destul de des ), iar momentan sunt student la inginerie si management in alimentatie publica si agroturism.

6 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Cand eram mic vroiam sa ma fac savant, sa descopar multe lucruri si sa castig premiul Nobel.
Acum ma gandesc la mine ca la un semiganditor, semifilozof, semisavant, muzician, poet. Ca cariera (cacofonie intentionata din motive personale si ideologice fata de limba romana), adica ceva care sa aduca bani, vreau sa muncesc in domeniul it ca programator, etc. Deci meseria ideala nu s-a schimbat pe parcursul anilor ci doar a evoluat intr o mai mare arie de cercetare.

| elasexygagica a răspuns:

Dansatoare de stripteaselove struck

| ROB3RT89 a răspuns:

Eu visam sa ajung electrician, de mic imi placea sa imi bag nasu in tot ce tine de electronica, dar in timp a cazut dorinta! Momentan ocupatia mea este it(mai mult hardware)

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Eu vroiam sa fiu primatul Romaniei (stiu ca nu trebuia sa scriu presedinte, dar eram si eu mic), dupa am vrut sa fiu bancher, dupa medic acum sunt la economie (la liceu),

| justtrust a răspuns:

Vroiam sa fiu politista si acum sunt la facultatea de geografie deci total paralele

| unknown17 a răspuns:

Pai cand eram mik imi doream sa devin actrita de filme pornohee heesi acum uite k m-am maritat.asta e