| aleee5262 a întrebat:

Ce meserii as putea sa fac in viitor legate de limba engleza? M-am gandit la profesoara, dar vreau sa stiu si alte variante

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Doar cu engleză nu prea faci nimic, altă limbă ca și franceza, germana, italiana, limbi asiatice etc. sunt în domeniu și știu ce spun

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Diplomat.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Content editor! Scriitor, mai exact. Profesor e solutia comoda, platita ok, cu satisfactii in afara platii de la minime la deloc.

| Zuzu1991 a răspuns:

Lb engleza e minim de bun simt la orice international
chiar a ajuns la nivelul ca pescari islamisti invata engleza doar ca sa vanda peste turistilor

| Mopmop a răspuns:

Poi...ar fi asa cred: traducator autorizat, educator gradinita lb engleza, ghid turistic, call center, translator. Depinde ce studii mai ai langa... Poti incerca cred si la SRI.