| CristianaCrissPinka2002 a întrebat:

Ce meserii credeți ca vor mai fi in continuare in viitor? După părerea voastră si de ce?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu, cam aceleasi care sunt si in ziua de azi, dar mult mai automatizate.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Una care în mod sigur nu va dispare. Meseria de prostituată.
Iar până nu se legalizează drogurile, cea de distribuitor de droguri.
Și cea de militar are un viitor sigur.

| Bizon95 a răspuns:

Militie, militarie, politician, om de afaceri, prostitutie, p0rn, droage, medic, farmacist, programator IT, robotica, savant, chilot (ala care chiloteaza avionul), etc.
observa ca nu am pus sofer, deja incep sa apara masini fara sofer, curand o sa dispara ideea asta

| costiceacristian200 a răspuns:

Cam aceleași care sunt și în ziua de azi!

| Termopile a răspuns:

Pai ar fi:
Meseria de soldatbig grineoarece țările lumi vor avea mereu o armată care să le protejeze pentru că in omenire vor fi tot timpul razboaie și este nevoie de soldați cel puțin in România e deficit mare de personal in armată acum in România cred că sunt maxim 80.000 de soldați, gândește-te că de mi ei mi de ani fiecare popor are armată proprie si rar s-a întâmplat.in istorie ca un popor dintr-un motiv sau altul să rămână fără armată plus că in prezent se investesc miliarde de dolari in armată i ar societatea nu dă vreun semn că armata va dispărea plus ca in ziua de azi se plătește bine soldați.
2)Doctori :Zău așa meseria de doctor sigur nu va dispărea prea curând poate chiar niciodată, după mine e mai de viitor decât meseria de soldat, doctori in totdeauna au fost bine plătiți, plus că ai avantajul faptului că poți să îți deschizi un cabinet privat și așa nu mai stai tu în grija statului.
3)Polițiștii tongueăi tot timpul vor exista infractori deci tot timpul vor exista și polițiștii plus că din nou România duce lipsă de polițiștii, plus că polițiști sunt bine plătiți
4)Terenuri agricole mari:România față de alte țări are un potențial agricol imens dacă deți mai multe hectare de pământ și il cultivi urmând ca apoi să faci un contract cu niște supermarketuri precum Kaufland, Lidl, Penny poți face bani grămadă, agricultură va exista tot timpul dacă ai zeci de hectare de pământ cultivat cu recolte imense atunci te ai scos cu bani
5)Bancherbig grinacă tu deți o bancă gen BCR, Banca Transilvania, Raiffeisen Banck etc. atunci vei face milioane în fiecare lună indiferent că ești in 2019 sau 2035 este de știut ca bancheri fac cei mai mulți bani
6)Președinte : Dacă ai norocul să ajungi președinte atuci ești șef și la propriu și la figurat. Dacă ești și un președinte bun să nu ai treabă cu proteste, DNA și alte prosti este și mai bine dar trebuie să te și ducă capul(Nu că pe Viorica Daniela o duce capul dar na)
7)Să îți deschizi un magazin: E cel mai de viitor lucru magazine vor exista tot timpul daca te duce capul cu un magazin faci bani geamă după dacă te și extinzi gen să faci tot mai multe magazine patronate de tine e și mai bine.
Și cam astea sunt bine trebuie să te ducă capul că daca ești prost grămadă cu 10 clase, incompetent, vai steaua ta bun de nimic degeaba dar mă banui că te duce capul și faci ceva din cele 7 ocupații pe care ți le-am zis, dacă nu faci orice altceva acum depinde și ce îți place și ție.