| AleixD a întrebat:

Ce meserii interzic ca persoana respectiva sa aibă tatuaj. Dacă am tatuaj, ce joburi nu as putea practica? Inafara de politie și jandarmerie mai este ceva?

Răspuns Câştigător
| SuNaM a răspuns:

Daca sunt mici si ascunse, nu se vad, poti din cate stiu si in armata etc. Gadneste-te ca soldatii isi tatueaza de multe ori emblema brigazii si a regimentului din care fac parte. Atat timp cat sunt mici si poti sa le ascunzi nu prea ar trebui sa ai probleme. Singura problema e de mentalitatea angajatorilor ca esti golan daca ai, asta e problema

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tatuajele vizibile in tinuta de vara sunt interzise doar in cadrul MAI, in rest nu este nici o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Insotitor de bord