| 11Ionela a întrebat:

Ce meserii poti sa ai cu liceul de mate-info (eu inca sunt pe a 7 a dar nu stiu la ce liceu sau ce meserie sa fac) ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu liceul iti defineste meseria. Poti face orice liceu, important este sa iei BAC-ul si sa intri la o facultate buna, deoarece angajatorii se vor uita la ce scrie pe diploma ta de facultate, nu te vor intreba ce liceu ai terminat.
Mai este timp sa te decizi ce vrei sa faci. Viata e imprevizibila, sunt oameni care se reprofileaza dupa ce termina o facultate.

| zăGhost a răspuns:

Daca te duci la facultatea de IT, poti fi informatician, daca mergi la cea de mate, profesor de mate.

| XxKAMELIAxX a răspuns:

M-am uitat la ce ai spus tu si la comentariile de mai jos.
Vreau sa spun ca liceul nu iti defineste viata, ci facultatea.
Poti sa faci liceul de arta( fii istet) si sa te duci la facultatea de mate sau la ce facultate vrei =]]
Daca te duci la liceul de arta dai bacul la mai putine si iei nota mai mare.

| XxKAMELIAxX a răspuns (pentru XxKAMELIAxX):

Apropo,si eu sunt a 7-a. vreau sa ma duc la liceul de arta pe coregrafie sau arhitectura..nu m-as fi dus, dar de cand am vazut ca liceul nu conteaza, ci doar facultatea..pai merita! =]] Eu vreau sa-mi fac propria firma de textile..si tata vrea ca in familie unul dintre copii sa aiba o firma..si eu vreau sa-i indeplinesc visul..bineinteles ca, fac asta si pentru mine.
Iti urez noroc/bafta in viata!