| Suntdanamanumesc a întrebat:

Ce nota trebuie sa iau la examen sa pot intra la liceul dorit?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Hai sa fim seriosi, de unde sa stim noi cu ce media de admitere se va intra la liceul si profilul pe care il vrei?
Poti afla orientativ uitandu-te care a fost ultima medie cu care s-a intrat anul trecut, probabil cam cu aceeasi se va intra si in acest an, asa ca ar trebui sa obtii o medie ceva mai mare.

| darrio2007 a răspuns:

Si care e liceul dorit? Daca tu abia obtii o medie de 5 si aspiri la un liceu la care nu se intra sub nota 8, ce faci?

| Lukasssz a răspuns:

Daca vrei la un liceu bun trebuie să iei o medie cat mai mare, daca vrei la un liceu prost/mediocru poti lua orice medie

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai ce liceu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde la ce liceu și ce profil vrei să urmezi.

| Amethyst01 a răspuns:

Depinde de ce liceu iti doresti. Trebuie sa fi primit sau urmeaza sa primesti o brosura cu liceele din judet. Acolo se afla ultimele medii de la fiecare profil, din ultimii 2 ani(cred). Nu e neaparat sa ai aceeasi medie si sa intri, dar poate fi un punct de reper.
Totusi, depinde si de dificultatea subiectului, intr-un an poate s-a intrat cu medii mai mici pentru ca s-a dat mai greu...