| suntcuriossastii a întrebat:

Ce părere aveți de facultatea de limbi moderne aplicate? Cu precădere: engleză germană. Este de viitor, nu? Poți fi traducător și, în același timp, profesor: ori în școli ori în centre particulare de pregătire. Financiar, traducătorii câștigă ff bine, nu i așa? Care este suma? Știu că traducerile juridice sunt cele mai bine cotate. Voi ce părere aveți?

5 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

La drept faci si limba germana, germana juridica mai exact.
Nu cred ca e de viitor, sunt prea multi

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yurisa):

Nu știu cât de mulți sunt, dar la UB sunt 70-75 pe loc la specializarea asta. :

| Yurisa a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yurisa):

Https://www.digi24.ro/......sti-973506
scuze, 86

| Yurisa a răspuns:

Ce aiurea laughing