| DrunkenIrish a întrebat:

Ce parere aveti de facultatea de medicina din Craiova?
Optez pentru ea deoarece este mai usoara si pentru ca daca am intrat la buget in primul an, atunci tot restul facultatii va fi fara taxa. Vreau sa stiu daca aveti pe cineva care a terminat acolo sau ce ati auzit despre ea.

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

NU exista facultate usoara de medicina. Dar totusi facultatea din Craiova e o facultate de stat cu 50 de ani vechime (una din cele sase care existau in 1989) deci fata de una privata sau cele aparute dupa 1990 are un avantaj net. Medicina presupune dedicare totala si mult studiu individual, eu cred ca poti fi un medic bun si daca termini la Craiova, daca asta iti doresti si iti dai silinta. Daca esti din Craiova si intri la buget mi se pare o optiune buna.

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Medicina nu-i o facultate usoara deloc, 6 ani de cursuri de zi, plus 4 ani de stagiatura, sunt 10 ani de muncit pe branci!

| DrunkenIrish explică (pentru Violleta2022):

Stiu ca nu e usoara dar sunt destul de obisnuit.Eu am intrebat ce parere aveti de facultatea de la Craiova, nu daca medicina e usoara sau grea.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Du-te acolo ca e usoara. Si cand o sa iti crape pacientii ca a fost facultatea usoara, ghinion. Nu le-a dat dumniedzau zile. Bai, ce (de)generatie de lenesi puteti sa fiti, sa mor eu!

| Adry05 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

De acord cu tine 100%

| mastadont a răspuns:

Nu e garantat oricum că o să rămâi la buget, dacă nu ești integralist sau dacă ai medie mai mică decât cei de la taxă pe un an poți intra în celălalt la taxă.

| DrunkenIrish explică (pentru mastadont):

Craiova e singura facultate la care daca intrii la buget, ramai la buget pe toata durata facultatii.De asta as vrea Craiova.

| Dalmore a răspuns:

Vai de capul tau! Ce naiba sa cauti la Medicina cu gandirea asta?
Pentru domeniul asta iti trebuie vocatie si dorinta de a muncii enorm, pentru ca nimic nu e usor cand vine vorba de medicina. In locul tau mi-as regandi optiunile. Nu toti trebuie sa facem facultate, oricum.

| Neorxnawang a răspuns (pentru Dalmore):

„ Nu toti trebuie sa facem facultate, oricum. ", felicitari, nici tu nu esti prea rasarita. Tara are nevoie si de medici mai putini capabili, cei buni pleaca in strainatate, deci gandeste cand afirmi ceva.

| Dalmore a răspuns (pentru Neorxnawang):

Nu meriti raspuns la asta, esti prea prost laughing

| DrunkenIrish explică (pentru Dalmore):

Altundeva nu am unde sa merg si imi place medicina.Ce te-a facut sa crezi ca nu am vocatie si ca nu muncesc destul de mult?
Am fost la sibiu la simulare si pe a 11-a, cu doar 25% de materie predata am luat 60 de puncte. Apropo, proasta idee cu "nu toti trebuie sa facem facultate".

| Neorxnawang a răspuns (pentru Dalmore):

Asa iti exprimi tu frustarea pe net? si mai usor cu jignirile, nu de alta, dar asta imi arata cat esti de limitata, dupa moaca te-am luat ca esti epava, acum am confirmarea.

| Dalmore a răspuns (pentru DrunkenIrish):

Faptul ca alegi o facultate pentru ca,, este usoara''. Multi fac facultatea degeaba, nu toti trebuie sa isi piarda timpul si resursele cu ea, avem nevoie si de gunoieri, e si asta o meserie de respectat.

Bafta atunci!

| Dalmore a răspuns (pentru Dalmore):

Neorxnawang - cred ca ai salivat oleaca inainte sa dai replica asta de frustrat, abia mi se vede fata in poza, asa ca vezi-ti de treaba si nu vorbi cu mine despre aspect cand arati ca un tip basic si ai un cct batut de vant in varful capului pe care tu o numesti,, freza'' laughing.

| DrunkenIrish explică (pentru Dalmore):

Fa-te tu gunoier atunci, cica sunt foarte respectati si extrem de bine platiti.