| suntcuriossastii a întrebat:

Ce părere aveți de secția limbi moderne aplicate in Iași de la litere? Pt specializarea A, Am auzit ca la început e ușoară materia, in primul an. Ca multi studenți au B2 in Bac, nu la examen Cambridge si se descurca foarte bine. Ma refer daca specializarea A e engleza sau franceza. E un nivel ușor la început și treptat e din ce in ce mai greu. Ce ziceți? Iar la B se ia de la 0. La germana spaniolă etc zic.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu zic ca e mai usor decat la filologie pentru ca la lma nu ai asa multa literatura si practic faci lucruri utile.