| LoryM22 a întrebat:

Ce parere aveti despre Asociatia Centrul de Calificare Pentru Adulti Iasi? Este buna? A facut cineva la ei?

11 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna sincer iti zic am o prietena care este inspectoare acolo si imi zice ca anumite cursuri sint bune de acolo, dar restul sint vai si amar de ele, asa ca depinde si unde vrei sa mergi.Sincer eu nu te sfatuiesc.Bafta.

mlm
| mlm a răspuns:

Buna sincer iti zic am o prietena care este inspectoare acolo si imi zice ca anumite cursuri sint bune de acolo ,dar restul sint vai si amar de ele,asa ca depinde si unde vrei sa mergi.Sincer eu nu te sfatuiesc.Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lorely, cred ca ti-ai dat singura cele doua rapunsuri identice. Afla ca TOATE cursurile de la Centrul de Calificare Adulti sunt foarte bune.Sunt cei mai seriosi din toata breasla. Lectori profesionisti, baza materiala super, manageri buni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Expert" TPU mlm, nu crezi ca ai raspunsurile la toate intrebarile? Nu mai da atitea sfaturi daca nu ai habar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Lorely! eu am o parere foarte buna de Centrul de Calificare pentru Adulti Iasi. Am urmat anul acesta un curs de Inspector de Resurse Umane acolo, iar lectorul acestui curs a dat dovada de profesionalism maxim, a prezentat informatia pe intelesul tuturor si a fost obiectiv in evaluare. De celelalte cursuri nu as putea sa-ti garantez ca sunt foarte bune, dar acesta sigur este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut Lorely,
sunt Lavinia; eu am facut un curs de contabilitate si unul de Operator PC. Lectori foarte buni profesionisti, au tact, rabdare si intelegere pentru fiecare cursant in parte, de la prima pina la ultima ora.Acum depinde si de cursanti cit sunt de interesati si de motivati cind fac aceste cursuri. Mie mi-au fost de un real folos.Preturile sunt cit se poate de rezonabile.Despre celelalte cursuri, presupun ca sunt la fel de bune, deoarece am vazut tot timpul salile ocupate, si multe persoane la inscriere.Deci pentru. mine a fost O. K. si chiar am trimis si 2 prietene sa faca si ele aceste cursuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am facut un curs de bucatari unde ne-a predat o lectora foarte pregatita de la care am invatat multe.Programul a fost lejer fiind stabilit de noi dupa posibilitati.Petul a fost destul de acceptabil mai ales ca afost in rate. Mi-am facut si noi prieteni.Il recomand si altora.Pentru mine a fost o experienta utila.
Sorin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ANONIM! as avea o intrebare.
Ti-ai gasit job dupa ce ai facut cursul Inspector Resurse umane? Iti multumesc!
Iar pentru ceilalti care au facut cursul de contabilitate, si-au gasit job, au fost redirectionati spre o firma, ceva de genu?
Va multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cursurile de acolo sunt un mare... intelegeti voi... Dupa ce ca unele nici nu sunt acreditate, se mai face si cate o sedinta din 3. Eu va sfatuiesc sa le ocoliti si sa va interesati bine inainte. Cursul de resurse umane nu este acreditat, degeaba spun cei de acolo cate duci si dai examen la ITM. Dai ex. la ITM pentru ca nu au voie sa-l dea la Centru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cursul de frizer happy ala de ex. ce mai are?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am facut doua cursuri la centru. Unul de Manichiura-Pedichiura-Frizerie-Coafura, iar celalalt de Contabilitate. Eu le-am facut mai mult pentru imbogatirea perspectivelor si nu pentru ca as vrea sa lucrez neaparat in domeniile acestea. Prin prisma celor doua experiente, imi pot forma o parere cat de cat obiective. Astfel:
- lectorii sunt foarte bine pregatiti, extrem de rabdatori si profesionisti;
- in ceea ce priveste practica la coafura, frizerie, manichiura si pedichiura, ne aduceam noi intrumentele de acasa (pieptan, foarfeca, foehn, bigudiuri), insa nu consider ca acesta ar fi vreun impediment;
- am invatat foarte multe lucruri, iar o buna parte dintre colegele mele lucreaza acum in domeniu;
- pretul este foarte bun, iar posibilitatea de a plati toti banii pana la sfarsitul cursului, nu te stramtoreaza in nici un fel;
Acestea fiind zise, inchei prin a sublinia faptul ca intentionez sa fac si un curs de cosmetica tot acolo. Altceva mai relevant pentru intrebarea ta nu cred ca existahee hee