| RM97 a întrebat:

Ce parere aveti despre Facultatea de Business din cadrul Universitatii Babes-Bolyai din Cluj? E de viitor?

2 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Depinde... ce parere are ea despre tine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, de viitor somer cu diploma. Iti trebuie o licenta pentru a-ti face un business? De la UBB mergi la drept, matematica sau litere. Mai este la FSEGA ceva contabilitate. In rest sunt specializari numai de forma, nu se cer in campul muncii. Stiu tipe care au terminat psihologia la UBB si vand inghetata la dozator vara...In rest prin call center si alte job-uri care nu au legatura cu licenta lor. UBB are cele mai multe facultati din tara dar si cele mai fara rost. Cine crezi ca te va angaja cu facultatea de business? Vei fi pe un salariu minim pe economie in cine stie ce supermarket la pus marfa pe raft. Am studiat la FSPAC si FSE de la UBB, si acum imi pare rau.