| jjijnbbhfsrt a întrebat:

Ce parere aveti despre facultatea de istorie?

4 răspunsuri:
| Quiss a răspuns:

Mai, istoria e foarte faina, dar nu prea ai ce sa faci cu ea. Si eu ma gandeam sa dau acolo pentru ca imi place foarte mult istoria, dar apoi ce sa fac cu ea? Profesor de istorie? Nu. Muzeograf? Ha, nu gasesti locul cum ai bate din degete? Profesor universitar? Aici se castiga bine, dar pana ajungi trebuie sa te ungi cu o groaza de alifii...Eu as face-o doar sa aflu mai multe informatii, dar ca facultate principala la terminarea caruia sa am un job, nu.

| RomanMandruPanaMor a răspuns:

Si totusi cu ce te ajuta in viata?
N-ar trebui sa te interesezi ce se cere de munca si acol sa te duci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre facultate am o parere buna in general.despe istorie am o parere foarte proasta, si despre istoricii mincinosi.

| Anna_3775 a răspuns:

Nu am ajuns inca sa ma gandesc la facultate laughing. Dar istoria e frumoasa daca o si intelegi ...Pe mine nu ma suporta profesoara inca din clasa a 5-a si imi este mai greu... Dar istoria este foarta frumoasa.Parerea mea big grin.