| christine99 a întrebat:

Ce parere aveti despre facultatea de media digitala?

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Dupa nume pare foarte tentanta. In practica, depinde CINE si ce te invata.

| supadeceapa a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

FOARTE tentanta? Ziceai ca facultatile de comunicare sunt inutile, pai hotaraste-te sad

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru supadeceapa):

Media digitala o asociez cu arta/productia multimedia, nu datul din gura si simularea muncii.

| supadeceapa a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

E exact aceeași programa ca la CRP, doar cu 2-3 materii introductive de HTML/grafica in plus laughing))). Irelevant cu ce o asociezi tu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru supadeceapa):

Da mai bine la cv decat inutilitatea aia de crp. Pe de alta parte, cel mai sanatos acum - daca te duce capul si chiar vrei ceva - e sa inveti singur, sa bagi experienta ca freelancer, apoi sa faci ceva facultate/curs de management sau focusat pe IT pentru a te ajuta - teoretic - sa iti cresti dupa aia singur o afacere.

| supadeceapa a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da bine la CV in ochii oamenilor care sunt paraleli cu ambele domenii rolling on the floor

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru supadeceapa):

Posibil. Eu cand vad in cv trecut sus facultatea de geografie, filozofie, sau alta inutilitate, abia astept sa citesc ce timpenii debiteaza mai incolo. Facultatile astea au o proprietate magica de a produce absolventi retarzi in cantitati inspaimintatoare. Ca sa iti dau un exemplu scurt, absolvent de economie, sef de promotie, venit sa se angajeze, nu era in stare sa faca diferenta intre persoana fizica si persoana juridica.