| Tetsgaw a întrebat:

Ce părere aveți despre meseria de jurnalist/redactor/comentator sportiv?
M-ar interesa foarte mult pe viitor o cariera în acest domeniu, sportiv.
E greu de dobândit o astfel de cariera? E ceva ce se cauta? E ceva ce ma atrage

Orice părere e binevenita, va mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Superior a răspuns:

Sa-ti mearga gura bine, sa vorbesti cursiv, relativ corect gramatical, sa nu te balbai, sa ai capacitatea de a compune idei despre meciul respectiv rapid.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca te atrage, go for it, nu ma asculta parera celor din jur.

| Allen1999 a răspuns:

Pai este usor sa fii comentator sportiv.In primul rand trebuie sa cunosti jucatori echipe evenimente etc.in al doilea rand trebuie sa dai proba pentru asta sau poti pe cont prpiu pe Youtube sa deschizi si sa comentezi meciuri si asa poate te remarca cineva.Dar trebuie sa vb mult si sa stii ce e ala fotbal.Am fost de ajutor?