| AdorBananele a întrebat:

Ce parere aveti despre meseria de politist in romania?

Răspuns Câştigător
| AnonimGirl a răspuns:

Sunt de acord cu ea numai ca salariul nu este cine stie ce. Meseria in sine este una frumoasa, presupune risc, adrenalina, curaj, multa atentie, perseverenta, rabdare, sa stii sa abordezi problemele sociale si mai ales sa stii sa comunici, nu oricine poate deveni politist si nu oricui ii sta bine cu haina de politist.insa din pacate in ziua de azi si mai ales la noi in tara politistul e ceva neinsemnat si neimportant, tot mai putini isi doresc sa urmeze aceasta meserie. Fundita, te rog frumos? puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Eu nu sunt de acord cu ea, e de cacao, asa din exterior pare cool da e naspa, nu faci decat sa dirijezi traficul si sa iti iei injuraturi sau chiar mai rau daca esti din cine stie ce oras.Te repartizeaza in alt oras si cu banii pe care i iei nu faci fata sa iei nici mancare, e foarte rau nu se marita, medicii castiga 2000 euro pe luna, avocatii si ei, profesorii iau si ei un 2000 lei, politistii sunt sarmani, eu nu sunt politist da am o gramada de colegi unii si-au dat demisia ca nu se mai puteau tine cu banii. Bine e sa intrii la ofiteri acolo e mai cool, da subofiter e ca in iad laughing

| RazvanGeorge a răspuns:

Este o meserie foarte frumoasa.dar din punct de vedere al salariului... in Romania nu se plateste suficiet...