| CdeMetal a întrebat:

Ce parere aveti despre profilul economic?
E greu?

3 răspunsuri:
| ș53fan a răspuns:

Te referi la liceu nu? hmmm... sincer și da și nu! Într-adevăr ai ore mai grele,dar uite de exemplu la noi în liceu,este al doilea cel mai bun profil
Și ai avantaje bunicele, dacă îți place contabilitate,cum a menționat și domnul/Dna,dar și economia! Astea sunt baza acestui profil!
Că și meserie:La bancă, și altele nu stiu sunt mai multe, dar eu nu voi urma un curs de la acest profil, de aceea nu știuMie unul mi s-a părut greu, dar dacă îți plac materiile de bază, nu ai de ce sa ți se pară greu!
Succes in clasa a noua, succes la liceu si succes in a 12-a la bacalaureat Că cred că de asta ai întrebat, că ai vrea să intri acolo sau chestii nu?

| Cristine9595 a răspuns:

E multa contabilitate,+alte module dar nu e greu.

| tigrul2 a răspuns:

Este super greu/ eu sunt pe comert si am 3 ore de contabilitate pe saptamana. asta e singura materie care e mai grea. Pe economie ai 4-5 ore de contabilitate mai grea decat cea de la comert