| syjey a întrebat:

Ce parere aveti despre un barbat care este asistent medical?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Isi face meseria cum trebuie si e un om cinstit.

| mixxjim a răspuns:

Ti se pare ca ar fi o problema?

| mixxjim a răspuns:

Astept cu nerabdare sa-mi povestesti cum e sa studiezi medicina in strainatate (ma multumesc sa-mi povestesti si cum e sa studiezi medicina in Romania) si cum e sa fii neurochirurg in SUA si cum e sa lucrezi cu niste asistente pe care le desconsideri dar fara de care, de la nivelul lor de evolutie profesionala atat de desconsiderat de tine, nu ai realiza profesional nici jumatate din ceea ce faci tu ca neurochirurg. dar pentru ca intelectual vorbind esti mult sub nivelul lor, altfel nu ai gandi asa, nu am nicio speranta ca o sa ajungi vreodata sa le arati masura dispretului tau happy

| mixxjim a răspuns:

Mai, intrebarea era "ce parere aveti despre un barbat", nu "ce parere aveti daca m-as face asistent medical" happy el cu poza lui e una, intrebarea era una generala si raspunsul trebuia sa fie la fel. daca te invita la cafea mai ziceam, dar asa? poate si el e de aceeasi parere cu tine de fapt, poate a fost bolnav si a fost la spital si a vazut pe acolo vreun asistent si i s-a parut ciudat. pentru o intrebare si o poza oarecare nu cred ca merita sa fie denigrata o meserie atat de frumoasa, de grea, de importanta si de prost platita, asa cum spui tu, facuta de oameni care poate uneori nu au avut banii necesari sa faca scoala suficienta sa poata ajunge medici desi ar fi putut intelectual vorbind si care deseori stiu poate chiar mai multe decat medicii (am vazut cazuri concrete). nu sunt cadru medical dar consider ca fiecare meserie este importanta si merita respectul tuturor, de la gunoieri, la vanzatori, la invatatori si profesori (si ei ingrozitor de prost platiti, nu?), la medici si orice altceva. ce ne-am face daca ar fi toti numai neurochirurgi si ceilalti 4 din topul de care vorbeai? am muri de foame... oricum, se vede ca esti o persoana inteligenta si sper sa te fi invatat ceva din discutia noastra happy numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai un atu sa lucrezi in emirate

| Demonull a răspuns:

Uite alta intrebare.Ce parere ai tu despre un baiat care isi face poza cu telefonul in oglinda la bustul gol tinand mana tantos la cuc? si nici macar nu era acasarolling on the floor

| CeaCuMasca a răspuns:

Are o minte mediocra si nu a fost in stare sa invete/exceleze intr-un domeniu de varf, deci e de ignorat, din perspectiva mea.

| mixxjim a răspuns (pentru CeaCuMasca):

Adica asistenta medicala nu e domeniu de varf? inseamna ca de-asta avem sistemul medical pe care-l avem, ca lumea gandeste asa - probabil pana ajunge prin spital si vede cum e sa fii tratat ca un domeniu mediocru si sa fii ignorat...

| CeaCuMasca a răspuns (pentru mixxjim):

Nu,nu e domeniu de varf.Ar trebui sa imi fie rusine ca spun asta? Ar trebui sa ignoram realitatea? Si de vanzatori are lumea nevoie, si de gunoieri.Asta inseamna ca trebuie sa le calificam drept domenii de varf, ca altfel nimeni nu ne mai curata strazile? Compara neurochirurgia cu asistenta medicala.O mica diferenta, ce zici? Nu a zis nimeni ca trebuie sa impresioneze oamenii din clasa sociala superioara, oricum isi va gasi mult mai usor perechea dintr-o clasa mai joasa.Omul a cerut parerea,mi-am dat-o pe a mea,eu nu l-as baga in seama, cu studii mediocre practicabile de majoritatea. Daca tie asistenta medicala ti se pare laudabila, de succes, exceptionala, esti liber/a sa o practici, dar cred ca iti este de ajuns sa arunci o privire la salarii si te razgandesti. Daca este necesara nu inseamna ca e de varf.

| mixxjim a răspuns (pentru CeaCuMasca):

Ia compara un fotbalist cu un neurochirurg la banii castigati ce zici, care e mai de "varf"? daca socotesti salariul un reper al importantei avem o mare problema, pentru ca si un neurochirurg este platit la fel de prost in raport cu ceea ce face ca si o asistenta. unde mai pui ca o asistenta medicala cu multi ani vechime are un salariu mai mare decat un neurochirurg la inceput de cariera. cred ca de-asta nu ne merge cum trebuie in tara asta, ca nu mai avem reperele corecte - e plina tara de absolventi de drept sau de ASE sau de alte facultati someri in loc sa avem oameni calificati in locurile si meseriile necesare care chiar sa faca ceva

| A2895 a răspuns (pentru CeaCuMasca):

Cu atata aroganta nu rezolvi nimic.
Ce s-ar face un neurochirurg fara asistentii lui? Intreaba-l pe el si o sa vezi cata valoare pune pe echipa cu care lucreaza.