| numesiprenume0 a întrebat:

Ce parere aveti despre un loc de munca ca si Agent de vanzari pentru o companie de telefonie/internet/cablu pentru o persoana ce nu a mai lucrat niciodata? O persoana cu medii cunostinte pentru tehnologie si fara cunostinte in vanzari de produse. Multumesc anticipat pentru raspunsuri! Ofer funda pentru raspunsul cel mai concret.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Putini tineri sunt care au lucrat deja intr-un domeniu.
Daca te angajeaza, firma te va invata ce- si cum ai de facut.
Ca agent de vanzari, salarul tau poate deveni bunicel, dupa cateva luni de experienta.

| Adry05 a răspuns:

Dacă te acceptă înseamnă că ori sunt disperați, ori că te instruiesc ori că te poți descurca. mi se pare un domeniu bun pentru tineri pentru un job temporar, te dezvoltă pe comunicare

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am fost agent de vânzări 25 de ani pe diverse produse, cu diverse companii, de nevoie. Este o meserie mult mai grea decât îți inchipui, dar se învață. Dacă îți dau un salar nimimal de bază de la început e mai bine. Dacă primești doar comision la vânzări e mai greu. De obicei după angajare fac cursuri cu tine.

| Panamax a răspuns:

Trebuie doar sa pacalesti pensionari sa renunte la vechiul abonament si sa faca altul la compania la care lucrezi tu.

| numesiprenume0 explică (pentru Panamax):

Amuzant, dar vorbesc serios laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un loc de munca perfect pentru un tanar fara experienta, Initial sigur nu te va pune la casa ci doar prin magazin sa mai ajuti la ce trebuie, sa mai dai sfaturi clientiilor etc.