| Paraschiv2045 a întrebat:

Ce pot face dacă m-am înscris la un liceu militar și m-am răzgândit în alegerea unei cariere militare?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa terminarea liceului nu esti obligat sa urmezi o cariera militara, poti urma orice facultate.
De asemenea te poti transfera la un liceu civil.

| florin926481f a răspuns (pentru Ioandelasal):

Ba cam esti obligat sa urmezi o academie din 4 (AFT, AFA, AFN, ATM)

| mgtow a răspuns:

Anunti si pleci

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai primit bursă, o dai înapoi și ești liber.

| florin926481f a răspuns:

Nu e asa simplu sa mai pleci, aveai la dispozitie 2 saptamani la inceput in care te puteai transfera insa acum daca te vei muta la un liceu civil va trebui sa platesti timpul pe care l ai petrecut in academie(mancare, haine, caiete).
Ca sa ti dau un exemplu anul trecut am avut un nou coleg pe la sfarsitul anului si ghici ce, era de la liceul militar, adevarul e ca el inca vrea sa intre in armata dar nu prea se descurca acolo.
Am discutat cu el si ghici ce, cum ti am zis trebuie sa platesti daca pleci de la ei, el a trebuit sa plateasca 10.000 lei(100 milioane 104 de faptlaughing de aici calculezi tu cat trebuie sa dai, bafta