| Etro a întrebat:

Ce pot face dupa ce termin liceul la profilul filologie? Nu vreau in nici un caz facultatea de litere

6 răspunsuri:
| Flo31 a răspuns:

Poți face orice facultate vrei. Nu te obliga nimeni sa dai la o anumita facultate dupa ce termini un anumit profil și nici nu îți cere la facultatea respectiva ce profil ai terminat.

| Etro explică (pentru Flo31):

Și daca aș da la facultatea de medicina sau informatica cred ca va fi greu. As vrea sa lucrez într-un domeniu legat de gaming și nu știu unde sa merg

| anonim_4396 a răspuns (pentru Etro):

Iti trebuie facultatea de informatica si matematica sau politehnica. Dar la ambele iti trebuie multa matematica. Mai poti face si facultatea de design pentru gaming dar nu stiu daca ai mana de a face arta. Am terminat si eu filologia si am avut colegi care au facut facultatea de medicina dupa liceu. Dar trebuie sa te fi pregatit foarte bine pentru examenul de admitere, din biologie si chimie.

| Etro explică (pentru anonim_4396):

Daca as face facultatea de design pentru gaming, dupa ce pot iesi? Ma pricep la desen. Vreau sa stiu ce as putea ieși dupa și cu ce salariu

| MinIulia09 a răspuns (pentru Etro):

Poți iesi din asta...am uitat cum se cheamă, uof Doamne, dar din asta în care faci desene pentru design-uri de modă, dacă ai zis că te pricepi la desen.În ceea ce priveste salariu, am citit undeva că este destul de mare.

| MinIulia09 a răspuns:

Bună! La orice facultate doresti te poți duce, nu prea contează ce liceu ai făcut, nu se tine cont de asta.
Încă o întrebare, eşti cumva ARMY?