| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot fi un bun anatomist?
(cunoscător de anatomie)

3 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

După vreo 20 de ani de experiență. Nu înțeleg nici acum cum văd profesorii mei traseele vasculo-nervoase așa bine.
Poti citi carti de anatomie, asta e cam singura solutie. Bine, fara atlas nu se poate. Cartea și atlasul langa tine ( Papilianul ar fi o idee). Filmulețe pe YouTube ( sunt unele foarte bune, când nu vedeam inserțiile musculare mă uitam la ele, sigur găsești ceva potrivit pentru tine). Mult succes ca e nevoie. laughing

| SingleForOne a răspuns:

Înveți și practici anatomie, mereu, fie pentru pasiune, fie pentru carieră.

| 19flo79 a răspuns:

Pariez ca ai vrut sa intrebi altceva happy