| ana777 a întrebat:

Ce poti sa devii daca urmezi profil uman?

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Liceul nu te califica pentru vreo slujba de profil, decat daca urmezi un liceu tehnic sau vocational urmat de o postliceala. Liceul este baza unei cladiri ce va fi construita in intregime dupa finalizarea studiilor superioare: facultate+ master (si eventual si doctorat). Cu toate acestea, profilul are capacitatea de a te indruma intr-o directie. Ai multe variante, multe facultati pe care sa le urmezi: Litere, Limbi Moderne, Stiintele Comunicarii, Jurnalism, Stiinte Politice, Studii Europene, Securitate Europeana, Studii de Securitate, Drept, Relatii Publice, Istorie, Geografie, Geografie-Turism, Psihologie, Filosofie, Sociologie, Pedagogie, Psiho-Pedagogie, fiecare din aceste facultati avand mai multe speciazari din care sa alegi. Mult succes!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu liceul nimic, trebuie să faci o facultate.
www.alegefacultatea.ro
Pa, pa.

| liceu a răspuns:

Nu conteaza liceul. Oricum poti sa devi orice in functe de facultatea pe care o faci