| mezeicristina33 a întrebat:

Ce probe se dau lau politie sau jandarmerie? acolo trebuie doar romana,franceza si engleza...dar la militare de ce trebuie informatica, mate si fizica?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Multe si destul de grele probe practice fiindca doar asa se pot tria si respinge o parte dintre candidatii foarte numerosi inscrisi pentru a sustine examenul de admitere. Doar daca detii un bagaj de cunostinte generale si cele din care consta examinarea teoretica, foarte bine pus la punct poti spera sa reuseti. Succes!

| mezeicristina33 explică (pentru corbulalbrosu):

Eu zic ceva si tu intelegi altceva...trebuie rusa sau germana? m-am uitat pe subiecte si sunt din istori,romana,engleza, franceza, rusa, germana toate trebuiesc? sau numa romana, istorie, si una dintre limbi

| corbulalbrosu a răspuns (pentru mezeicristina33):

Trebuie sa cunosti doar ENGLEZA. Iti spun foarte precis fiindca copilul unui vecin de pe scara a participat asta vara la examenul de admitere, dar din pacate pentru el, nu l-a trecut. Va incerca si in sesiunea suplimentara care va fi tinuta in luna Ianurie, sau in vara anului viitor.