| Lucylulu a întrebat:

Ce profil trebuie să aleg la liceu pentru a deveni psihiatru și ce studii trebuie să mai fac după?
Mersi pentru răspuns ????

3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Liceul nu conteaza. Dupa ce dai si iei bacul trebuie sa urmezi o facultate de medicina si apoi la rezidentiat sa iti alegi ca specialitate psihiatria

| aXy99 a răspuns:

N-are importanta, trebuie sa urmezi o anume facultate. Pentru psihiatrie - medicina, pentru psihologie, evident, cea de psihologie.

| MillerWxz a răspuns:

Ca sa ajungi psihiatru trebuie sa faci facultatea de medicina. Un profil de liceu care te-ar ajuta este stiintele naturii (bio-chimie)