| MZc a întrebat:

Ce program de lucru preferați și de ce: 12 ore 2 zile și după 2 zile libere sau 8 ore, 5 zile pe săptămână?

7 răspunsuri:
| Skarr a răspuns:

Adica 2 zile libere si dupa iar 2 zile 12 ore?

| siriusblack98 a răspuns:

L-V 8h pe zi. Mie unul mi se pare cel mai bun.

| StrongHeart a răspuns:

Am incercat ambele variante si eu zic ca a doua varianta e mai buna pentru ca sanatatea e mai importanta decat orice.Ai nevoie de timp de odihna sa functionezi cum trebuie.
Bine, exista si oameni dedicati si pasionati de munca lor care lucreaza 15 ore sau mai mult zilnic,dar asta e alta discutie.
Pana la urma conteaza mult si asta, daca faci ceva cu pasiune, uiti si notiunea timpului si daca lucrezi pentru un scop important, ceva ce conteaza pentru tine, gasesti si forta fizica si psihica sa rezisti la stres si sa depasesti obstacolele.

| MZc explică (pentru Skarr):

Da, 2 lucrate 12h, 2 pauza

| Frank51 a răspuns:

12 ore pe zi 5 zile pe săptămână, cam atât pot eu maxim ca să mă simt ok. Deci pot oricare varianta, cea de 8 ore mi se pare prea lejera.

| darrio2007 a răspuns:

Daca ar fi sa-l prefer eu, as sta acasa si platit. Dar programul il alege patronul, nu eu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

8 ore.