| Alex_IAlex_1997 a întrebat:

Ce program sa adopt ca sa invat mai bine, sa dorm? Eu fac dupa amiaza la scoala

Răspuns Apreciat de Editori
| тecнιннιlα a răspuns:

Ai 2 variante:
1. Ajungi de la scoala, te relaxezi, mananci, etc. si te pui sa dormi linistit. Te trezesti dimineata stai putin si te apuci de teme/proiecte/invatat, apoi te pregatesti de scoala.
2. Ajungi acasa stai putin si apoi te apuci de tot ce tine de scoala pentru a doua zi. Adormi si te poti trezi mai tarziu daca doresti.
SAU

Poti sa le combini. Poti seara sa iti faci temele repede avand in vedere ca inca persista in minte lectia predata iar dimineata sa inveti pentru ziua respectiva si avand in vedere ca inveti imediat inainte de scoala lectia o vei retine mai mult decat seara.

Sper ca te-am ajutat. Mult succes happy.

2 răspunsuri:
| Claudiu1905 a răspuns:

Nu incerca sa-ti faci temele dintr-odata, programeazale asa incat sa ai si pauze. Pauzele lungi si dese cheia marilor succese! Daca inveti mai mult de o ora fara pauza creierul tau nu doar ca va refuza sa mai inteleaga, dar va si incepe sa uite ce-ai invatat deja. Daca mai greseti programul si mai ramane vreo tema nefacuta nu-i bai, cealalta versiune ar fi sa te extenuezi si sa ramana toate temele nefacute

| uliuliuli a răspuns:

Dupa ce vi de la scoala daca te simti in stare iti faci macar jumatate de tema daca nu a doua zi dar indicat ar fi sa termini seara cu temele sa scapi de o grija si inainte de culcare sa bei lapte si te trezesti a doua zi fresh si fara stres ca trebuie sa faci teme...Eu asa faceam cand eram la scoala dupa amiaza!