| Nopejustnope a întrebat:

Ce salariu are o infirmieră?
Ce salariu are un tehnician veterinar?
Ce salariu are un translator?
Mulțumesc enorm.
Îs perfect conștientă că un translator și un tehnician veterinar..depind de numărul de clienți avuți dar eu mă refer in general, daca ați avut prieteni care au joburile și cam cât câștigă ei(că idee doar). Mulțumesc

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nimeni nu are salar - salariile sant alta discutie.
Stiu ca asistentele din spitalele publice au 1000€ pe luna cu nesimtirea la comanda pentru mita sa ingrijeasca pacientul

| haileewatson a răspuns:

Salariu*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mgtow, un utilizator extrem de incet de minte, dar foarte rapid de gura:
Din experienta cuiva a carui memru al familiei este asistent la anestezie, salariul este cel mentionat de el doar in cazuri rare.

Iar,, nesimirea" mentionata de acest ignorant mai bine ar da-o doctorilor, pentru ca ei sunt cei care cer 500€ pentru a baga un tub pe gatul pacientului (numai cei anestezisti, stai sa vezi la altii) si lasa asistentele sa monitorizeze pacientul toata operatia, doctorul fumand si beand cafea cand trebuia sa fie in sala sa monitorizeze pacientul. Si pe urma nici macar nu imparte acea mita enorma cu asistentele, desi ele au facut toata treaba doctorului, care nu a luat parte decat 5% din toata meseria sa.

Dar voi, pacientii, nu vedeti toata treaba asta. Pentru ca sunteti adormiti, pe o targa.
Voi vedeti doar cazuri rare in care o asistenta cere mita sau se poarta urat cu un pacient.
Dar 99% din cazuri nu le vedeti.
Pe doctori, pentru un motiv sau altul, ii uitati

| Nopejustnope explică (pentru anonim_4396):

Cam urata situație ..sincer,nu se poate face ceva legat de asta? A fii dat afara medicul sau ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de ce mgtow ma ignora.
Cel mai probabil procedeaza astfel cu toate persoanele care ii demonstreaza cat de putine lucruri stie de fapt, dar cat de sigur este pe ele. Jenant

| Mela1000 a răspuns:

Asistentele sunt bine plătite. Translatorii, depinde cat de buni sunt, iar ca tehnician veterinar, iti trebuie mult noroc sa nu mori de foame...

| Nopejustnope explică (pentru Mela1000):

Daca recitești intreabarea ..am specificat că translatorii și tehnicii veterinarii depind de numărul de clienți.dar eu voiam un număr rotunzi ...sau dacă aveți un prieten infirmier sau o amica tehniciana și cam ce salar iau ei...